ХАСКОВО   За втора поредна седмица, новият терен на стадион

...

АФК Хасково смаза Хеброс със 7:0

ХАСКОВО

За втора поредна седмица, новият терен на стадион “Хасково ” подготвя майсторите на гола, които разпростират своя капацитет на положителни стрелци. След головото шоу (8:0) сред Хасково 1957 и Асти АБ в дуел от 15-тия кръг, тази неделя АФК Хасково смачка Хеброс със 7:0. Момчетата на Краси Куманов диктуваха темпото през целия мач и въпреки и положителните изяви на президента на Хеброс Белин Нешев, който игра като вратар, просто пропиляха противника. Стефан Данаилов вкара в 15 и 26-ата минута за 2:0, а класиката оформи Николай Скерлев в 45-ата. През втората част пристигна часът на завърналия се в родното гнездо от Миньор (Раднево) Петьо Николов. За близо 20 минути крилото направи хеттрик, а крайното 7:0 оформи Емил Николов.

Любимец записа първа победа през сезона. На личния си стадион, момчетата на Наско Сталев разрушиха с 5:2 гостуващия Стамболово. Станимир Спасов откри в 10-ата минута, а по-късно по два гола вкараха Стефан Панчев и Емил Асенов. Интересното бе, че всичко това стана до 30-ата минута. Стамболовци атакуваха, а домакините вкарваха. През второто полувреме гостите вкараха два почетни гола посредством Юзджан Сербест и Самет Шериф.

В събота футболистите на Хасково 1957 излезнаха преди всичко във краткотрайното класиране на Областната група. Съотборниците на Емил Ангелов победиха с 2:1 директния съперник за първото място Герганин извор (Бисер) на стадион “Хасково ” в дербито на 17-ия кръг от конкуренцията. Хасковлии организираха доста офанзиви през първото полувреме, като удариха и две греди. В края обаче гостите ги наказаха на контраофанзива и по този начин двата отбора се отдръпнаха на почивката при резултат 0:1. Втората част още веднъж стартира с напън на домакините. Изравнителното попадение падна в края на срещата, дело на Джан Халим. Победния гол пък вкара Даниел Ганев, минути преди последния съдийски сигнал. Мачът бе поверен на съдията Иван Рашев от Стара Загора.

Интересен мач стана на помощния терен на стадион “Миньор ” в Димитровград, където Извор (с. Горски извор) съумя да се наложи с 1:0 над Свиленград II. Голът за символичните домакини падна още в 3-тата минута. Таранът на изворчани Тенчо Ванчев пое една топка в центъра и неотложно я изпрати към вратата на Димитър Стефанов. Вратарят не съумя да я улови, като самичък й оказа помощ да влезе зад голлинията. Мачът продължи много равностойно. И пред двата съперника се откриха благоприятни условия за смяна на статуквото, обаче никой не се възползва. Домакините спориха със съдията за неотсъдена дузпа малко преди края, само че той си затвори очите и подмина обстановката. Това е четвърти дуел на Извор без загуба в шампионата. В идващия кръг тимът ще почива.

Раковски зарадва близо 200 фенове, пристигнали да гледат мача сред домакините и Асти АБ в Ивайловград. Младите момчета на Раковски взеха първата си домакинска победа, откакто се постановиха с безапелационното 4:0 над хасковлии и ги задминаха в класирането. Още във 2-рата минута Костадин Пехливанов изпорти дузпа за домакините. Грешката му поправи Димитър Славчев в 15-ата за 1:0. Резултата удвои Иван Атанасов в 40-ата, а в 43-тата той бе утроен от Яне Георгиев. През втората част Раковски стигна до още едно попадение на Атанас Благоев в 75-ата минута.

КЛАСИРАНЕ 17 КРЪГ:

1. Хасково 1957 (Хасково)                 14   10   2   2   41:18   32

2. Герганин извор (Бисер)                  14     9   3   2   42:16   30

3. Топлика (Минерални бани)           14     9   2   3   26:19   29

4. АФК Хасково (Хасково)                 14    9   2   3   29:14   29

5. Извор Автомагистрала (Горски извор)               15    7   6   2   26:13   27

6. Хеброс 1921 (Харманли)                15    7   2   6   35:30    23

7. Свиленград 1921 II                          14    7   0   7   24:23    21

8. Тунджа (Срем)                                 14    6   2   6   27:33    20

9. Стамболово (Стамболово)              15    4   4   7   32:35    16

10. Раковски (Ивайловград)                14    2   1  11   10:30    7

11. Асти АБ (Хасково)                         15    2   0  13   16:53    6

12. Любимец (Любимец)                     14    2   0  12   21:45    6
Източник: marica.bg